Blog

1

Syndrom dráždivého tračníku a dieta low fodmaps

Nadýmání, průjem, zácpa, nebo bolesti břicha jsou častými projevy u syndromu dráždivého tračníku. Dieta s omezením fodmaps není moderní dietou, ale už mnoho studií s tisíci pacienty prokázalo, že vyloučení FODMAPs vede k úlevě až u 86 % pacientů se syndromem dráždivého tračníku. Příznivé výsledky se objevují i u dalších stavů. Více info k SDT a LOW FODMAP se dočtete v příspěvku.

 

1

Jak podpořit zdraví střev?

Pokud chceme zůstat zdraví, měli bychom pečovat o zdraví svých střev – to pro vás určitě není žádná novinka :). Střevní bakterie pro nás dělají spoustu skvělých věcí – např. nám pomáhají s trávením nebo právě ty přátelské bakterie nás chrání před těmi škodlivými – chrání nás před nemocemi a podílejí se také na posílení imunitního systému. Více se dočtete v příspěvku.

 

 

photo-1456324504439-367cee3b3c32

Jak si správně zapisovat jídelníček a proč?

Záznam jídelníčku je velkým pomocníkem zejména v období, kdy začínáte se změnou nebo byste rádi přišli na to, proč se vám nedaří hubnout, nebo které potraviny v jídelníčku vám nedělají dobře. Častým důvodem k záznamu jídelníčku je 1.konzultace s nutričním terapeutem. Jak správně zapisovat se dozvíte zde.

 

stairs-4574579_1280

Vykročte dopředu, už je čas!

Možná jste tohle potřebovali slyšet, možná řešíte to stejné, co lidi okolo vás. Každého z nás období posledních týdnů zasáhlo a spoustě z nás rozhodilo denní režim, zaběhlý systém v pravidelném cvičení nebo pravidla v našem stravování. Ale už je možná čas vykročit dopředu, nemyslíte? Více se dočtete zde.

 

IMG-6774

Bezlepková dieta, pro koho ano a pro koho ne?

Kdo by měl opravdu jíst bezlepkové potraviny? Může nám dodržování bezlepkové diety uškodit? Kdy má smysl a kdy si tím spíš komplikujeme život? Je bezlepková dieta vhodná při hubnutí? Více se dočtete zde.

 

 

adult-1867769_1280

Snídat či nesnídat?

Je snídaně důležitější než ostatní denní jídla? Jaké výhody má snídat? Pomůže nám vynechání snídaně ke zhubnutí? A jak by měla zdravá snídaně vypadat? Více se dočtete zde.

 

 

poukza

Darujte nutriční terapii

Nutriční terapie může být vhodný dárek, když víte, že někdo z vašich blízkých by ocenil podporu při úpravě jídelníčku, nebo hledá cestu ke zdravému životnímu stylu. A nemusí jít nutně o hubnutí. Také zdravé přibírání je možné řešit způsobem, který prospívá našemu zdraví. Více informací najdete zde.

 

yoga-2176668_1280myšlenky, které přijměte za vlastní, pokud chcete hubnout nebo si váhu udržovat 

Chcete se cítit dobře ve svém těle? Chcete hubnout nebo si udržovat optimální váhu do co nejvyššího věku? Pak si přečtěte 4 myšlenky, které doporučuji přijmout za vlastní a které vám v tomto udělají obrovskou službu.  Celý článek najdete zde.