Blog

P(l)usy pro vinyasa jógu, aneb co s ní zažijete studio_eli_yoga_joga_vinyasa

Vinyasa jóga .. dech & tělo .. pohyb & plynutí .. splynutí těla a mysli .. v celotělové meditaci.

Většina z nás má sedavý způsob života a naše těla jsou uvězněna do židlí či jednostranných nezdravých pohybů.  Dostáváme se do stagnace a na těle se objevují důsledky nevhodných stereotypů – bolesti zad, ztuhlé klouby, zkrácené svaly, omezené dýchání a nemoci. Vinyasa jóga vás dostane do pohybu a rozhýbe ztuhlé tělo fyzické i psychické – do tělesného i duševního uvolnění a zdraví.

Pokračujte ve čtení >>>


12 tipů pro jógu a prožitý život Studio_Eli_youga_joga_life_live

Pojďme prožít nejen jógu: VĚDOMĚ, PLNĚ, AUTENTICKY, S VĚDOMÍM A NAPLNĚNÍM SEBE SAMA, V PŘÍTOMNÉM OKAMIHU

ŽIVOT EXISTUJE PRÁVĚ TEĎ .. a že ze všech *teď* si tvoříme naši budoucnost

Pokračovat ve čtení >>>


12 cviků pro každý den, aneb s jógou 24 hodin denněStudioEli_joga_yoga_denne

S jógou můžete být ve dne, i  v noci. A těchto 12 cviků Vám nezabere navíc žádný čas.

Pokračovat ve čtení >>>


12 důvodů, pro které si zamilujete jógu … i sebe12_duvodu_pro_ktere_si_zamilujete_jogu_studio_eli_

Na jógové cestě poznáte celý svůj vnitřní svět. Potkáte správné učitele, se kterými si prožijete všechny potřebné zkušenosti, i když někdy bolí. Poznáte, že se nemusíte ničeho bát, že vše přichází ve správný čas, že bez trápení není radost, že slzy nesou smutek i štěstí. Budete svobodní, protože už nemusíte hrát a předstírat … stanete se tím, kým ve skutečnosti jste …

Pokračovat ve čtení >>>


 

„Přijměte se takoví, jací jste!“ Rozhovor s Elenou PacholetovouElenaPacholetova_StudioEli

Děkuji Zuzce Králové! A všem,se kterými můžu sdílet svůj sen „bylo jednou jedno studio, kde se lidé scházeli pro kousek štěstí, zdraví a lásky … „

Pokračovat ve čtení >>>

 


Kyčle jako brána do budoucnosti

urdhvakonásana

Kyčle jsou zásadní částí našeho těla pro pohyb vpřed a také pro naši fyzickou i psychickou rovnováhu. Při nedostatečném uvolnění kyčlí se mohou objevit i bolesti v křížové oblasti. S kyčlemi také souvisí také to, jak se dokážeme odpoutat od minulosti a vykročit vpřed. Jak lehce či těžce kyčlemi pohybujeme – tak lehce či těžce se nám provádí kroky v našem životě, které znamenají opuštění nefunkčních vazeb na minulost a vykročení do změny a pokrok. V kyčlích se také ukládají nahromaděné a neuvolněné emoce, které zanáší naše tělo toxiny a přináší nám různá fyzická i psychická omezení. Zdraví našich kyčlí je napojeno i na vnitřní orgány. Podle tradiční čínské medicíny patří kyčle k elementu dřeva a o orgánům žlučníku a jater.

Pokračovat ve čtení >>>


 

Jak často mám cvičit jógu?ásana5

Jednoduchá rada je: nejlépe každý den. :-)

Ano, už slyším, že nemáte čas každý den na 60 minutovou jógu. Není to však nutné, úplně Vám stačí, když si každé ráno zařadíte 10 až 15 pozdravů slunci. I to stačí, abyste na svém těle pocítili, jak se nastartuje na celý den a zaručuji Vám, že budete cítit příliv energie pro nadcházející denní povinnosti.

Pokračovat ve čtení >>>


Co je to jógová ÁSANA a jak ji ne/cvičitásana1

Začínáte s jógou nebo ji už nějakou dobu cvičíte? Ať už se jedná o jakýkoli druh lekce jógy, jistě tam budete „dělat ásany“. Jde o to, že ásana není jen fyzické nastavení těla! Je to spojení všech složek nás samých – fyzického těla, mysli, emocionální stránky, vědomého bytí, dechu, pozornosti …

Pokračovat ve čtení >>>


15 věcí, které nám berou energii a zanáší čakry15_cakry

  1. Říkáme lidem „ano“, i když v sobě máme „ne“
  2. Neodpočíváme a potlačujeme své emoce
  3. Sami sebe nutíme, abychom vydrželi, i když neexistuje žádný zářivý cíl, kvůli kterému bychom měli trpět“

Pokračovat ve čtení >>>


Uzavřete v sobě energii a zlepšete si držení těla pomocí BANDHbandhy

Tento článek o „bandhách“ vznikl pro klientku, která se mě před 14 dny zeptala, „co že to jsou ty bandhy“, které na začátku lekce trénujeme a pak je ještě máme vědomě aktivovat během hodiny … a navíc i po ní. :-)

Na začátku každé lekce jógy Vám říkám „aktivujte bandhy„, během lekce Vám to stále připomínám a pro některé z Vás je to záležitost, že vůbec nevíte, co po Vás chci. :-)

Pokračovat ve čtení >>>


Co je to jóga? & Pataňdžaliho systém jógyJóga&Pataňdžali

Máte rádi jógu? A víte, že jóga nejsou jen fyzické pozice (ásany) na podložce? Pokud máte zájem vyzkoušet i jiné postupy, které se týkají jógy jako celku (tělo i duše), přečtěte si o Pataňdžaliho systému jógy… :-)

Pokračovat ve čtení >>>


 Dech jako zdroj Vaší energiedech

Uvědomujete si, jak dýcháte? A víte, že většinou používáme jen 10 % kapacity plic? Pociťujete málo energie a jste nervózní a vyčerpaní? Doplňujete zdroje energie externě (energetické nápoje, kafe, cola, čaje, pilulky a vitamíny)? A stejně se pramálo mění?

Pokračovat ve čtení >>>


15 rad, jak si užít lekce jógy a pilates15rad

15 rad pro každého, kdo cvičí a chce cvičit ještě lépe. :-) Co dělat a co nedělat před, při i po lekci.

Pokračovat ve čtení >>>