Blog

Trénuji a zkouším .. stále :-)

blog-studio-eli-elena-pacholetova-zkouseni-trenink-stoj-na-rukou-joga-opzice-asana-pad-zivot-cesta-dech-praxe

Občas se mi stane, že udělám foto nebo video ke sdílení a pak ve sledu událostí k postu nedojde. Ale protože obsah je stále aktuální, tak zveřejňuji pět měsíců *staré foto (to úvodní zde) 🤗, v příspěvcích na fb a ig je video (tak i místo čtvrté foto zde), ale to jsem na tuto stránku vložit neumím/.

Foto/Video vzniklo dva dny před dalším (podzimním) úplném zákazu lekcí ve studiu. Trénuji dál doma 🍀. Ne kvůli samotné ásaně, ale kvůli sobě a že mě ta cesta zkoušení baví a pomáhá mi. A trénuji pořád 😅 /▶️ noha se mi sice posunula kousek víš, ale udržím ji tam max sekundu a k tomu potřebuji ještě doladit rameno a další 🤪 – takže jedu dál 💪/.

trenink2trenink3

〰️
Nelpím, zkouším a dávám prostor .. sobě, svému tělu i jeho možnostem. A při cestě a zkoušení nelpím na předem úzkém pohledu výsledku, který mě může připravit právě i o jiné krásné možnosti. Přijímám, že je možné, že nohu zvednu až v příštím životě .. a možná už za týden .. a kdo ví kdy 😇. A o to právě jde – o proces a cestu /praxe 🙏.

Mně se moc neosvědčil v praktikování přístup, že jsem měla cíl a už nekoukala na cestu /neplatí o tom, jak pracuji ze zlozvyky a návyky (post na mé osobním IG a FB z 27. 2. 2021).
Právě samotné činění pro mě znamená obohacující vliv. Zároveň i cíl, na kterém ale nelpím a nejdu kvůli němu přes ubližování (nejen sobě). A tím si můžu pomoci zvládnout výzvy a ⏩ pády na cestě.

trenink4

〰️
Vyčkávání, zdlouhavé váhání, přemítání a maxi detailního plánování a chtění mít vše nalajnované, předurčené a pod kontrolou – to samotný prožitek těžko nepřinese.
Až když jdeme do akce, tak můžeme trénovat. Když se >vystavíme svým těžkostem – je první krok k tomu se od nich osvobodit.

Žijme – praktikujme život a praxi – i s těmi záseky, chybami a pády – protože čekáním na dokonalou chvíli můžeme promarnit dar života – resp. dokonalá chvíle neexistuje – resp. dokonalá chvíle je teď 💚.

Vaše ♥ Eli

Zpět na výpis