Blog

Stres a relaxační techniky

blog-eli-elena-pacholeztova-studio-meditace-zkusenost-stres-zdravi-pribeh-regenerace-relaxace

Jsem ráda, že jóga a jógová praxe mé přivedla k relaxačním technikám. Stačí jen pár minut, abych cítila, jak moje tělo dostalo blahodárnou *injekci*.

〰️
Dlouhodobý stres – ať už si ho uvědomujeme a nebo ne /- ten je ještě o dost horší, protože působí mnohem hlouběji a my ho zprvu ani tolik nevnímáme a necítíme a o to rozsáhleji se později projeví – někdy i v čase, kdy už stresové období pomine a my se divíme, proč jsem zničení, nemocní a s imunitou na bodě mrazu.
I ten zprvu skrytý vnitřně působící stres jsem na vlastní kůži před lety zažila – působil uvnitř několik měsíců,cca rok a pak se >zničehonic< projevil ven a zas několik měsíců,cca rok mi trvalo, než jsem svou imunitu zas dostala na úroveň, že jsem dokázala bez vyčerpání i domácí práce (v té době jsem bydlela v bytě) /a např. běh a kolo byly pro mě v té době scifi, jak jsem cítila hroznou fyzickou únavu.

Co jsem v té době zvládala a mému tělu dělalo dobře – byla ?? 🥳
🧘🏼‍♀️ JÓGA – a já byla tak šťastná, že se můžu hýbat, aniž by mi pak přišel stav a pocit *nemoci.
A díky i tomuto období jsem se učila a poznávala.

〰️
Určitě pozorujeme, že naše tělo není jen o tom fyzickém. Jak naše zdraví (včetně/nejen toho fyzického) ovlivňují faktory, které cítíme a víme o nich, i když jsou očím neviditelné a někdy neuchopitelné i ostatními našimi smysly – ale i tak je na našem těle vnímáme.
Ať už jako prevence (což je lepší) nebo jako hojení (taky funguje) – nedám na regeneraci, která je součástí jógové praxe, dopustit.

Relaxační techniky snižují stres, bolest, neklid i svalové napětí – naše tělo totiž v relaxaci dokáže produkovat hormony, které to ovlivňují.

Dnes se naučíme pár jednoduchý typů, které působí jak jednorázově k regeneraci, tak postupnou praxí k tomu, že si vytváříme lepší > živnou půdu pro zvládnutí stresových situací.
Těším se dnes večer na Vás 😍.
Více info v https://bit.ly/3eAr30S.
Ps: pokud nestihnete rezervovanou lekci večer, ze záznamu můžete přes den 👍.

♥ Vaše Eli

Zpět na výpis