Blog

Stres a regenerace

blog-elena-eli-pacholetova-stres-regenerace-zivot-relax-relaxacni-techniky-joga-pribeh

Jsem ráda, že jóga a jógová praxe mé přivedla k relaxačním technikám. Stačí jen pár minut, abych cítila, jak moje tělo dostalo blahodárnou *injekci*.

Dlouhodobý stres – ať už si ho uvědomujeme a nebo ne /- ten je ještě o dost horší, protože působí mnohem hlouběji a my ho zprvu ani tolik nevnímáme a necítíme a o to rozsáhleji se později projeví – někdy i v čase, kdy už stresové období pomine a my se divíme, proč jsem zničení, nemocní a s imunitou na bodě mrazu.

I ten zprvu skrytý vnitřně působící stres jsem na vlastní kůži před lety zažila – působil uvnitř několik měsíců,cca rok a pak se >zničehonic< projevil ven a zas několik měsíců,cca rok mi trvalo, než jsem svou imunitu zas dostala na úroveň, že jsem dokázala bez vyčerpání i domácí práce (v té době jsem bydlela v bytě) /a např. běh a kolo byly pro mě v té době scifi, jak jsem cítila hroznou fyzickou únavu.

Co jsem v té době zvládala a mému tělu dělalo dobře – byla ?? 🥳

🧘🏼‍♀️ JÓGA  – a já byla tak šťastná, že se můžu hýbat, aniž by mi pak přišel stav a pocit *nemoci.

A díky i tomuto období jsem se učila a poznávala.

Určitě pozorujeme, že naše tělo není jen o tom fyzickém. Jak naše zdraví (včetně/nejen toho fyzického) ovlivňují faktory, které cítíme a víme o nich, i když jsou očím neviditelné a někdy neuchopitelné i ostatními našimi smysly – ale i tak je na našem těle vnímáme.

Ať už jako prevence (což je lepší) nebo jako hojení (taky funguje) – nedám na regeneraci, která je součástí jógové praxe, dopustit.

Relaxační techniky snižují stres, bolest, neklid i svalové napětí – naše tělo totiž v relaxaci dokáže produkovat hormony, které to ovlivňují.

Dnes se naučíme pár jednoduchý typů, které působí jak jednorázově k regeneraci, tak postupnou praxí k tomu, že si vytváříme lepší > živnou půdu pro zvládnutí stresových situací.

Těším se dnes večer na Vás.

Více info v https://bit.ly/3eAr30S.

Ps: pokud nestihnete rezervovanou lekci večer, ze záznamu můžete přes den

♥ Vaše Eli

Zpět na výpis