Blog

Tipy, když prochladneme

blog-studio-eli-elena-pacholetova-nobilis-tilia-aromaterapie-prochladnuti-masaze-masni-olej-regenerace-relexace-pece-zdravi-podpora-prirodni-esencialni-oleje

Máme prosněžené zimní počasí a jsme rádi, že příroda dostává vláhu a klid 💙.

Zima je ve své síle a přináší mnoho krás.
I tak se může se stát, že prochladneme.

❄️ Jako pomoc při nachlazení můžeme využít koupel s prohřívajícími éterickými oleji: borovice, zázvor, hřebíček, skořice, tymián, saturejka nebo yzop. Vybraný olejíček si přidáme do naší relaxační koupele.

Ředění olejů pro koupel 🛀:
~ do 1 PL neutrálního hydrofilního oleje přidáme 4 kapky éterického oleje a směs vlijeme do vody;
~ u malých dětí od 9. týdne věku: do 1 ČL hydrofilního oleje přidáme 1 kapku éterického oleje – zvolíme olej borovici, který je oproti ostatním ve výše uvedeném seznamu jemnější.

❄️ Po koupeli se namažeme prohřívajícím olejem: 20 ml sezamového oleje smícháme s 5 kapkami rozmarýnu, 5 kapkami tymiánu a 5 kapkami zázvoru. Masážní olej využijeme na chodidla, ruce, hrudník, bedra nebo i na celé tělo. Zároveň tato masáž poslouží jako prevence proti nachlazení a rýmě.

❄️ Pak se zabalíme do deky a vychutnáme si šálek čaje (například mateřídouškového nebo tymiánového) s oblíbenou knihou.

🔽 Zdroj info v knize Aromaterapie podle ročních období od Adély Zrubecké.

▶️ Po takovéto koupeli doporučujeme klidový režim. Je lepší se zabalit doma do deky a být v teple, než vyrazit ven nebo do práce. Proto relax ve vaně raději večer před spánkem a ráno zvolit kratší sprchu (a ne s příliš horkou vodou).

▶️ Je třeba ještě zohlednit druh daného éterického oleje – jestli u něj:
~ je nebo není snížené procento ředění;
~ je nebo není věkové omezení.

▶️ Před použitím oleje se ujistíme, zdali konkrétně pro nás není kontraindikován: těhotenství, děti, krevní tlak, horečka, srdeční problémy, a nebo při použití fotosenzitivního oleje není vhodné pokožku po aplikaci vystavovat slunci.

Přejeme Vám krásné zimní dny ve zdraví 🍀.

Jsme s Vámi 💚.

Zpět na výpis