Blog

♥ od Eli

blog-studio-eli-elena-pacholetova-osobni-zpoved-zivot-2020-lockdown-joga-online-zoom-f2f-spolu-vdecnost-dekuji-laska-sdileni

Život v době 2020 ✨ .. a sdílení s Vámi.

Ani nepočítám, na kolik týdnů v letošním roce jsem musela studio zavřít. Ale na druhou stranu nenastal týden, kdy bychom neměli společnou online lekci – takže to vím přesně: tento rok spolu cvičíme každý týden 😍.

Vývoj přinesl změny a pokouším se na ně reagovat, adaptovat a zvládnout je. I když je mi někdy hodně ouzko, cítím se bezradná a se silami down.

Vím, že kor první krok je jeden z nejtěžších. Ani pro mě nebylo vůbec jednoduché hned 4. den po nečekaném šokovém jarním lockdownu začít s onlinem. Nebyla jsem vybavená ani zkušenostmi a ani technikou spojenými s onlinem – jak na poli lektorování, tak i na poli těch materiálních věciček (natož schopnostmi s nimi zacházet #ItBohyne 👑).
A ani dnes to není *perfektní. /Mmj. Co je >perfektní?/ A pro to, že to není *perfektní – není pro mě životně důležité, abych přišla o čas .. s Vámi 💝.

Navíc mi přijde, že stav ne-perfektní není daným neměnným stavem – takže čekat na *perfect a *ideal je podle mě i neúctou k životu a možnostem, které mi dává. Nechci jeho dary promrhat kvůli očekávání, navyklému postoji a zažitým potřebám udržet status věci – které v sobě někdy cítím, omezují mě a bolí 😇.

Dokud budeme mít možnost se vídat, chci být s Vámi právě tou cestou, která je možná. A díky technologickému vývoji nějakou možnost máme.

Naše online f2f přenosy jsou živé a teď a tady.
Navíc mi přijde nádherně autentické, jak jsou součástí (s námi a nebo na pozadí) milované děti, polovičky a chlupáči. Mám ráda na tom i tu opravdovost a upřímné zachycení našich životů. Ps: Joo, i Vickinka si někdy při přenosu prdne (cítit to není 🤣). A taky se už stalo, že se pozvracel; nejdřív těsně před přenosem na jógamatku a pak při přenosu do pelíšku. Ale pro mě to nejsou důvody, abych si nedopřála jógovou praxi .. stejně tak jako život 🌠.

A právě tak to cítím: jak život, tak jóga nejsou o tom čekat na až – na *dokonalou* chvíli – a snažím se tím nepromarnit příležitosti a život (a jógu). I když nevím přesně, jaká je ta >dokonalá chvíle. /Btw: Co znamená >dokonalá chvíle?/ A kdybych ji brala jako nejpodstatnější, tak spolu necvičíme ještě ani dnes 🌹.

Svět se mění a nebude jako dřív. A z podstaty toho, že život je neustálá jistá změna, se nejde vrátit zpět do starých kolejí. Ale ani to neznamená, že něco, co bylo, není nebo zaniklo, se zas neobjeví (v jiné formě).

V co věřím, že jóga je cesta – pro každý den – pro každou změnu – ať už na jógamatce, tak i mimo ni (a to hlavně 👍, protože jóga nejsou jen ásany).
Jógu se dá praktikovat a žít neustále .. dokud je dych .. a v tom vnímám její dar. Jógu vnímám jako oporu a v širším významu i jako >flow **jistotu< 🙏 – protože ji můžeme prožívat kdekoli, i když jsou různé časti našich životů omezené nebo zakázané.

Jsem vděčná, že můžeme být spolu. A tolik moc Vám děkuji za Vás a Vaši podporu 💌. Naše společné jógy jsou pro mě chvíle, při kterém mé srdce plane a září štěstím a kdy cítím, že to má smysl.

Děkuji Vám, ŽE JSTE. A tak, jak mi to půjde – tak tu pro VÁS BUDU 💚 (budeme 🐾😻).

Vážím si Vaší důvěry a podpory a chuti pečovat o své zdraví. Je mi velikou ctí a radostí, že na Vaší (jógové) cestě mohu být součástí a sdílet ji s Vámi 💞.

S láskou a úctouVaše Eli

odEliLujzi

Zpět na výpis