Blog

Mezinárodní den nevidomých

blog-studio-eli-vlasim-elena-pacholetova-mezinarodni-den-nevydomych-pece-vdecnost-namaste-telo-sila-zdravi-joga

Mezinárodní den nevidomých & naše tělo

Občas máme tendenci se upínat k věcem, kterými zaplácáváme naše starosti, trápení a stavy s prožitky – místo toho, abychom si je uvědomili•opečovali•řešili•hojili). A občas také zapomínáme, jak vzácné je to, co máme. A navíc, že ani stav našeho těla není samozřejmý a trvalý.

Tak si někdy na konci lekce jógy, před NAMASTE, připomínáme a sami k sobě promlouváme a prociťujeme slova a záměry a přání:
〰️ děkuji svému svému tělu
~ děkuji za to, že ho mám
~ děkuji, že mě nese životem
~ děkuji, že mi pomáhá dělat to, co mě naplňuje
~ děkuji, že je se mnou na cestě, kterou si tvořím a přeji.
〰️ Prožívejme to denně (a nejen při józe).

A taky připomínám, abychom tím pádem svému tělu neubližovali: myšlenkami, slovy, pocity, chováním, přístupem a samotným zacházením s ním (včetně denních činností a i stravování). Naše tělo vnímá naše výše uvedené vibrace. Jak se asi tak cítí, když k němu vysíláme různé signály (viz výše), že ho nemáme rádi? Jak se cítí, když ho nevnímáme a upozadňujeme jeho projevy, potřeby a zdraví? Když ho necítíme v běžném stavu, tak začne promlouvat bolestí (včetně somatických vlivů).

Prevence je lepší. Ale pořád i lepší začít kdykoli! s podporou zdraví svého těla (mysli, emocí, duše).

I tento mezinárodní den mi přivolal myšlenku Jógy ve tmě, která bude zítra (v neděli 14. 11.) od 17:00 společně s Jóga Nidrou ve studiu.  Bude to silné a věřím, že i plné vděčnosti. Ps: šátky tedy na akci s sebou. Těším se na Vás.

Přeji, ať la/á/ska-vost naplní naše srdce – směrem ke svému tělu a k sobě – tak i ven.

Zpět na výpis