Blog

Jóga & výzvy

blog-studio-eli-vlasim-elena-pacholetova-joga-pomoc-vyzvy-zmeny-zivot-obracena-pozice-bez-bahna-lotos-nevykvete-inverzni-pozice

Život je plný překvapení a neustálých změn a taky výzev  .

Možná to zní >klišácky, ale i tak: jóga dokáže nejen rozvíjet tělo a mysl, když jsme v pohodě .. a taky dokáže nahodit na tu novou kolej, když jsme vykolejení psychicky i fyzicky a cítíme se zaseklí a bez jakékoli vnitřní síly se pohnout a nasměrovat.

Proto: jóga je skvělá pro všechny naše stavy fyzické i psychické a emoční. Stačí ji jen přizpůsobit aktuálnímu naladění a přinese • rozvíjení naladění nebo • přeladění nebo • doladění – prostě to, co v danou chvíli potřebujeme, aby nám udělalo dobře – lépe.

I když se někdy nechce a je to přirozené – má smysl si jógu dopřát a praktikovat ve chvílích, kdy máme rozladění (i proto, že se ji můžeme přizpůsobit jakémukoli svému fyzickému a emočnímu stavu).

Absolutní slovíčka jsou ošemetná, ale i tak si dovolím napsat: pokaždé* se s jógou budeme cítit lépe než bez ní.

Jasné, že když ve čtyřicítkách horečkách nebudu ásanovat, ale jóga není jen o pozicích na podložce – je i o dechu .. a transformaci .. o vnímání, tříbení myšlenek, postojů a rozhodnutí. A to můžeme i z postele.

Právě i v těch chvílích, kdy máme pocit, že jsou okamžiky a okolnosti vzhůru nohama – tak máme díky praxi jógy (na podložce i mimo ni) ohromné zdroje síly (vnitřní i vnější) – fyzické, mentální i psychické.

A je to ta cesta – kdy z >bahna, těžkostí a stavů down přetvoříme na/v to, co nás posune vpřed, posílí a rozvine > lotos bez bahna nevyroste (a kniha se jmenuje Bez bahna lotos nevykvete)

– a jóga je k tomu velikánskou pomocnicí – průvodkyní  .

Od srdce Vaše Eli

Zpět na výpis