Blog

Inspirace #34

blog-tyden-34-studio-eli

STUDIO ELI

Minulost je naší součástí, ovlivňuje nám přítomnost a bohužel někdy nemilo ovládá. A i my sami držením se v minulosti nedokážeme udělat krok vpřed a změnit svou přítomnost a tím i možnou budoucnost.
Známe to asi všichni a víme, jak je to někdy těžké. A jak se přeladit z okovů minulosti na přítomnost: pardon, že se zas opakujeme 😇, ale je to například zas dech 🙏.

A jak už víte a případně praxí poznáváte, že vnímáním svého dechu a rozvíjením jeho kvalit se dostáváme do přítomného okamžiku a tím i do vědomého prožívání teď a tady. Pak jsme schopni lépe ustát tlaky minulosti, uvědomit si je, přijmout, pustit je a ucítit svobodu z vlastního tvoření a prožívání – a to vše s laskavostí k sobě a ke svým částem z minulosti.

blog-34-eli-pacholetova-studio-inpirace-tyden-joga-motivace-dech-pohyb-minulost-pritomnost

ELI

 Miluji sílu dechu a spočinutí v jeho vnímání. A taky miluji jeho kombinaci s pohybem. Pohyb a dech mi dává sílu fyzickou i mentální – třebas i proto, abych vykročila (i s uvědoměním a nepopíráním minulosti) a rozhýbala v sobě případné zatuhliny (jak v myšlenkových, tak i pohybových vzorcích, které mě svazují a brzdí).

Miluji jógu a její propojení dechu a pohybu.

Zpět na výpis