Blog

Dokonalost a harmonie .. ??

blog-eli-dokonalost-harmonie-studio-eli-joga-zamysleni-blog-zivot-nedokonalost

Při páteční józe vznikl nápad, jestli naše lekce víc ne/specifikovat názvem (berte to s nadsázkou 😉): >>vzrušující< jemná jóga<< 😇..?

Protože se ne jednou už stalo, že byly buřiny, takže pak někdy nešla wifina nebo elektřina (nebo obojí) .. nebo nám blesky a hromy dotvářely přírodní kulisy a hudební podklad .. a nebo nám zlobily počítače 😂.
A je to tak i občas >>vzrůšo<< 💙.

Tím si připomínám, že jak praxe, tak i život není pořád procházka růžovou zahradou, kdy máme vše *dokonalé* a *harmonicky* naservírované a bez obtíží. I díky jóga lekcím se učím, že překážkami a nejistými situacemi (na které se dá částečně po zkušenostech připravit – jako např. že si ohlídám, abych měla dostatečně nabitý mobil nebo notebook a nebo si pořídím nabíjecí světla/reflektory – když vypne elektřina a wifi, tak můžu jet na data a bezdrátové osvětlení 👌🥳) se učím učit se a rozvíjet a nacházet sílu, odvahu a vnitřní klid i v neustálém procesu změn a vývoje.

A otázkou zůstává: co je to > dokonalost a co je to > harmonie? Na webu jsem našla pojem >> kalokagathia << = tělesná a duševní harmonie a dokonalost – harmonie tělesných a duševních hodnot (soulad těla a duše).

✌️
❔ .. a co pro Vás znamená dokonalost a harmonie?
blog-eli-dokonalost-harmonie
Vnímám to i tak, že záleží i na mně, jaký obsah slovům *dokonalost a harmonie* dám .. a aby mi můj význam umožnil žít život v procesu (jistých) změn 💛.
Vaše Eli

Zpět na výpis