Aktuality

Vykročte dopředu, už je čas!

stairs-4574579_1280

Jak dostat svůj jídelníček zpátky pod kontrolu? 
…. otázka, kterou se v poslední době zabývá čím dál více lidí.

Týká se vás to taky?

Za poslední týdny se mnohým z nás změnil každodenní režim. Tohle období otřáslo našimi návyky – pravidelným pohybem, vyváženým jídelníčkem a možná i odpočinkem.

Něčeho je málo a něčeho moc? Vnímáte to taky? Také vám z lednice mizí jídlo větší rychlostí než v období před covidem? A nyní né a né se „dokopat“ ke cvičení i přesto, že ještě před pár týdny jste v tom měli režim, konkrétní pravidla a vše „skvěle fungovalo“? :)

Nejste v tom sami! Dokud běháme jako „křečci v kolečku“, není prostor na zaváhání. Co když ale najednou zastavíme….?

Tohle období nám všem mohlo ukázat na to, co v našem životě funguje, co drží pevně pohromadě a co je naopak křehké a nestojí na pevných základech.

Když se nám dosavadní režim sesypal, zřejmě nám zase tolik nevyhovoval nebo nefungoval a teď máme skvělou příležitost postavit ho od základu jinak, tak do toho!

Jak začít?

  • Udělejte si plán – pokud chcete něco změnit, potřebujete vědět co a jak, a postupovat konkrétními malými krůčky k cíli. Nečekejte, že se stav změní ze dne na den.
  • Nenaleťte marketingovým trikům, které slibují rychlá řešení – važte si svého zdraví a neoslabujte v tomto čase svoji imunitu nějakými pokusy. Trápit se a podstupovat drsné detoxikační kúry, nakupovat drahé doplňky stravy na hubnutí nebo nahrazovat opravdové jídlo za tekuté náhražky není cesta k trvale udržitelným výsledkům. Není to třeba a je to hazard se zdravím. Věřte, že je možné najít takový stravovací režim, který vám bude vyhovovat, který zvládnete a zároveň můžete podporovat svoje zdraví.
  • Nečekejte na zázrak – pokud jste se rozhodli, že chcete změnu, nevracejte se zpátky k myšlenkám, že ještě není správný čas, ale pokračujte dál přes překážky, které tady vždy budou (víkendy, oslavy, svátky…). Věřte, že nikdy není „ideální čas“.
  • Řekněte si o podporu – pokud nevíte, jakým způsobem začít se změnou a nebo „znovu-nalezením režimu“ a  jak konkrétně postupovat, řekněte si o podporu, která může přijít právě prostřednictvím individuální konzultace.

Těším se na vás. <3

Simča

Zpět na výpis