Aktuality

Tipy pro péči a ošetření pokožky

studio-eli-nobilis-tilia-leto-pokozka-aromaterapie-pritodni-kosmetika-bio-kosmetika-vegan-cruetly-free-pece-etericke-oleje-opalovani-slunce

Slunce nám ještě ukazuje svou sílu a proto by se Vám mohla hodit další přírodní inspirace, jak si užít slunce a zároveň ochránit pokožku a případně ošetřit nemilé následky.

🔆 Prevence je vždy lepší varianta, ale když už dojde například ke SPÁLENÍ, jako první pomoc nastříkáme na postižené místo květovou vodu levandulovou nebo růžovou a pak mějme při ruce éterický olej Levandule:
a/ menší spáleniny: pár kapek čisté silice nakapeme na postižené místo
b/ rozsáhlejší spáleniny: 5 kapek oleje smícháme s kávovou lžičkou rostlinného oleje (nejlépe třezalkového nebo pupalkového, které super hojí a zamezují kožním komplikacím) a opatrně rozetřeme – během prvního dne opakujeme 3-4x a následující dva dny aplikujeme ráno a večer.
🔅 K regeneraci zarudlé a bolestivé pokožky používáme Aloe Vera a D-panthenol.
🔅 Pokud rána mokvá, několikrát denně aplikujeme tea tree a levanduli v bio kvalitě, které zabrání infekci, podpoří buněčnou regeneraci tkáně a zmírní bolestivost a svědění. Na zbytek spálené plochy aplikujeme 20 ml šípkového nebo měsíčkového oleje smíchaného s 3 kapkami tea tree a 2 kapkami levandule. Květovou vodu pro úlevu pak využíváme pro chvíle, když se pak pokožka začíná hojit, napínat a vysušovat. Zacelené mokvajících rány ošetřujeme směsí šípkového oleje s tea tree a levandulí 2x denně, než se pokožka zcela zahojí.

🔆 Šípkový olej také využijeme nejen v létě k hydrataci pleti po opalování, ale i během celého roku k REGENERACI POKOŽKY, na vrásky a k hojení jizev.

🔆 Můžeme si vytvořit domácí REGENERAČNÍ OBLIČEJOVÝ OLEJ PO OPALOVÁNÍ: smícháme 3 kapky Niaouli, 6 kapek Levandule, 2 kapky Pačule, 1 kapku Mrkve s 20 ml směsi olejů šípkového, rakytníkového, makadamiového a mokřadkového ve stejném poměru.

Ps: aktuálně ve studiu máme k prodeji třezalkový olej; oleje trea tree a šípkový je na objednávku 😉.

Přejeme Vám příjemné letní dny a zdravou pokožku 🍀.

studio-eli-nobilis-leto-pokozka-2

Zdroj info v knize Aromaterapie podle ročních období od Adély Zrubecké.

Před použitím oleje se ujistíme, zdali konkrétně pro nás není kontraindikován: těhotenství, děti, krevní tlak, horečka, srdeční problémy, a nebo při použití fotosenzitivního oleje (např. třezalka) není vhodné pokožku po aplikaci vystavovat slunci.
🌱
Kvalitní přírodní složení je základ pro to, aby účinky olejů zafungovaly a navíc jsem si tělo synteticky nezanášeli.

Pokud máte dotaz, ozvěte se nám. Certifikovanou přírodní a bio kosmetiku Nobilis Tilia nabízíme k prodeji a objednání i u nás ve studiu.

studio-eli-nobilis-tilia-kniha

Zpět na výpis