Aktuality

Příběhem jménem Marti ..

Studio_Eli_Martina_Dastychova-joga-lekce-zaskoky

Marti, co pro Tebe znamená jóga?

Jóga se stala mojí součástí. Přináší mi klid a harmonii v srdci a hlavně pocity štěstí, když vidím úsměvy lidí na tváři během lekce nebo po ní. Jsem ráda, že díky ní mohu poznávat nové skvělé lidi, se kterými mohu prohodit pár slov nebo jim při cvičení předat kousek sebe.

Co tě na jógovou cestu přivedlo a proč jsi na ní zůstala?

Na mojí jógovou cestu mě přivedla moje mamka s babičkou a tetou, když mě vzaly na první jógovou lekci právě do Studia Eli. Byla jsem ze začátku trochu nesvá, ale to se v průběhu hodiny změnilo a cvičení jsem si užila. Hlavně díky skvělé lektorce Eli, která mě okouzlila svým přístupem a pozitivní energií. Nějak mě to celé uchvátilo a začala jsem chodit i na další lekce, a když jsem viděla, co nejen mně, ale i ostatním jóga přináší, měla jsem jasno.

Co se ti na józe líbí a co tě k ní přitahuje?

Učí nás poznávat nejen naše “hranice“ a možnosti těla, ale i nás samotné a naši mysl. Po celou dobu se tyto dva faktory snaží spojit. Líbí se mi, že se mohu poznávat i z jiných úhlů. Jógu se učíme celý život a stále v ní nacházíme nové poznání.

Jak se Ti jóga prolíná do života *mimo podložku?

Snažím se uvědomit si pravé a důležité hodnoty v životě a způsob, jak se postavit i obtížným situacím, které nám život neustále připravuje.

Změnilo se v tvém životě něco, když ses začala józe věnovat?

Určitě. Uvědomila jsem si, že pomocí jógy mohu ze sebe něco dobrého předat ostatním a nahlížet na různé situace i jiným způsobem.

Jakou knihu máš právě rozečtenou?

Kromě povinné literatury do školy, mám rozečtenou knihu od Václava Krejčíka – Žijte jógou; (čtu ji už po druhé). Pokaždé v ní najdu něco nového, a některé části musím číst několikrát, abych je vůbec dokázala pochopit. :-)

Máš nějaké své osobní životní motto nebo mantru, která s tebou souzní?

„Život není o čekání, než se bouře přežene. Je o umění tancovat v dešti.“

A ještě jeden, když mě někdo rozzlobí: „Oko za oko a svět bude slepý.“

Kdy nastal ten okamžik, kdy jsi ucítila, že chceš jógu předávat jako lektorka?

Když jsem si uvědomila, že pomocí jógy mohu něco pozitivního předat druhým nebo jen ukázat nový směr.

A jak tedy pokračovalo Tvé rozhodnutí jógu nabídnout se svým osobním přístupem?

Na každé další lekci jsem se snažila, a vlastně stále snažím, co nejvíce zdokonalovat a co nejvíce se naučit od lektorek. Naskytla se mi příležitost předcvičovat ve škole a potom působit na záskocích jógy. Ale zatím mám všechno velké učení ještě před sebou.

Je někdo v tvém životě, kdo tvou lásku k józe nastartoval nebo nejvíce ovlivnil (v pozitivním i jiném smyslu)?

Ano, kromě mých úžasných členek rodiny, také skvělá lektorka Eli a Veronika (z Benešova). Moc se mi líbí jejich přístup, způsob vedení lekcí a vnímání jógy jako takové.

Co bys ráda svým klientkám a klientům předala?

Kromě pevnějšího a ohebnějšího těla, také vnitřní klid a vyrovnanost. Hlavně spoustu pozitivní energie a úsměvů na tvářích.

Prozradíš nám své přání nebo sny – ať již vyplněné nebo ještě čekající?

Mám spousty přání a snů. Moc bych si přála rozšiřovat mé zkušenosti a vědomosti, co se týče jógy a umět je správně předávat ostatním. Jelikož jsem teprve ve druháku, tak mezi mé další patří dostudovat. V budoucnu bych se chtěla věnovat dětem a jednou být ta nejlepší máma.

A nejen na závěr: cokoli, co bys chtěla i touto cestou předat nebo sdílet s ostatními lidmi?

Aby si každý užíval doušků života i přes všechny starosti a různé překážky, co nám přijdou do života. Abychom v našich srdcích našli klid a vpustili do života více lásky.

Studio Eli: Děkujeme naší Marti za její příběh, čas a sdílení. ♥

Zpět na výpis