Aktuality

Jarní detoxikace, proč ne … ?

Přestože venku to na jaro zatím nevypadá, pomalu, ale jistě na nás už vykukují články o jarní očistě těla, o detoxikaci a odlehčení jídelníčku.

Slovo detoxikace v tomto vztahu k odlehčení jídelníčku není úplně vhodně zvolené, znamená totiž doslova odstranění škodlivých/jedovatých látek. My ale víme, že naše tělo má určité mechanismy (např. ledviny), kterými se průběžně škodlivých látek zbavuje a pokud nejsme uživatelé drog, detoxikace se nás přímo netýká.

Na jarní očistu organismu můžeme pohlížet z několika úhlů, vždy je potřeba posuzovat konkrétní způsob doporučovaného režimu.

cucumber-685704__180

Tip pro Vás Vyvarujte se drastických očistných kúr, které často nemají trvalý účinek. Někdy stačí velmi malý krok k velké změně (např. návyk na každodenní konzumaci čerstvého ovoce a zeleniny, nebo pití čisté vody místo slazených vod a limonád). Tím, že nebudete svému tělu dávat dostatek energie, nedosáhnete rychlejšího spalování, ale naopak svůj metabolismus zpomalíte.

Velmi dobře svému tělu posloužíte a podpoříte jeho správné funkce tím, že budete dodržovat některé základní (a stále platné) zásady:

  • pít dostatek tekutin (nejlépe pitnou vodu)
  • pravidelně a kvalitně jíst pestrou stravu
  • jíst denně čerstvou zeleninu a čerstvé ovoce
  • dostatečně odpočívat
  • mít dostatečnou fyzickou aktivitu

Pokud chcete ještě více prospět Vašemu tělu, vyhýbejte se konzumaci většího množství alkoholu a kouření nebo pobytu v zakouřeném prostředí.

I takhle může vypadat svačinka při očistné kůře – bílý jogurt + borůvky.

Detoxikace_VyzivovePoradenstvi_Boruvky_StudioEli

Taky si myslíte, že by takhle měl vypadat borůvkový jogurt? :-)

Vaše Simona

Zpět na výpis