Aktuality

Esenciální oleje – pečujte o sebe i doma

Toužíte si provonět tělo přírodní cestou a zároveň z pohodlí domova? Chcete si dopřát péči o svůj zevnějšek i vnitřek a svépomocí ucítit blahodárné účinky bylinek  – jednoduše, účinně a zároveň bez chemie?

Máme pro Vás pár vyzkoušených *zážitků ..

uvolněte se

opečovávejte se

odpočiňte si ..

Využijte léčivou sílu přírodních esenciálních olejů a podpořte své zdraví těmito jednoduchými tipy (a aroma lampu si nekupujte:-)) .

Doporučuji používat kvalitní přírodní olejíčky, protože jejich molekuly prochází pokožkou celého těla i plícemi dovnitř – tak abyste si neublížili!

studio_eli_masaze_esencialni_oleje

Nechte se inspirovat ..

INHALUJTE

 • 2 až 6 kapek esenciálního oleje přidejte do misky s horkou vodou, promíchejte, přehoďte si přes hlavu ručník a se zavřenýma očima intenzivně vdechujte nosem po dobu 5 minut
 • na ubrousek či kapesník dejte 1 až 2 kapky esenciálního oleje a dýchejte přes něj

ODPAŘUJTE

 • 5 kapek nakapejte do difuséru, který provoní celou místnost a Vy můžete zároveň s *nasáváním vůně* dělat to, co chcete

Osobně jsem si oblíbila difuzér od firmy Nobilis Tilia, kdy si zároveň můžete (a nemusíte) doplnit užívání olejíčku příjemným podbarvením. :)

nobilis-tilia-difuzer

 • 5 až 10 kapek éterického oleje přidejte do 250 ml horké vody nalijte do rozprašovače, protřepte a rozptylte po místnosti

Pokud máte kvalitní esenciální oleje, nepoužívejte je do aromalampy, kde by se všechny léčivé účinky při vysoké teplotě zničily.

OBKLÁDEJTE /SE

 • 5 kapek éterického oleje smíchejte se 1 lžící koupelového nebo hydrofilního oleje, přilijte do 250 ml teplé vody nebo odvaru z bylin, v této směsi obklad namáčejte a přikládejte na postižená místa

studio_eli_masaze_esencialni_oleje

KOUPEJTE SE

 • pokud milujete relaxování ve vaně, nakapejte do lázně 3 až 10 kapek oblíbeného éterického olejíčku a užijte si regeneraci celého těla i mysli
 • na koupel nohou či rukou použijte 5 kapek éterického oleje do vaničky s teplou vodou a 10 až 15  minut ponořte ruce či nohy

Účinky olejů se vstřebávají do těla dechem i pokožkou a pozvolna Vaše tělo uklidní, regenerují, příjemně stimulují nebo osvěžují. Abyste pocítili maximální efekt, relaxujte ve vaně po dobu 15 až 30 minut.

bstudio_eli_koupel_masaze

MASÍRUJTE SE

 • 1 až 3 kapky čistého oleje nakapejte na levé zápěstí, přiložte pravé zápěstí, několikrát ve směru hodinových ručiček promněte a pak přiložte dlaně k obličeji a dýchejte
 • vetřete pár kapek do dlaně při masáži chodidel
 • smíchejte s kvalitní jednodruhovým olejem (sezamový, mandlový, slunečnicový, kokosový / 10 až 25 kapek na 50 ml / zohledněte Vaše alergie na ořechy aj.) a využijte jako tělové oleje – budete si užívat nejen koupel, ale i masáž po ní ;)
 • pokud chcete aplikovat na obličej, nařeďte 1 až 2 kapky do 1 lžičky Vaše oblíbeného pleťového oleje

Mějte na paměti, že čisté přírodní esenciální oleje působí již při nízké koncentraci a že jejich zvýšená koncentrace může vyvolat přirozenou alergickou reakci na kůži či bolest hlavy. Proto před domácí masáží doporučuji provést test snášenlivosti na předloktí.

Některé esenciální oleje nejdou použít pro těhotné ženy a některé nemají rádi přímé sluneční světlo. Pokud potřebujete poradit, ozvěte se.

studio_eli_masaze

Pokud byste chtěli zažít dokonalý relax a ucítit uvolnění celého těla s kvalitními esenciálními oleji od české certifikované bio kosmetiky Nobilis , objednejte se na Holistickou aromaterapeutickou masáž v našem studiu.

Dopřejte si pocit zklidnění nervového systému a uvolnění napětí ve svalech. A zažijte na vlastní kůži odblokování nepříjemných psychických i fyzických stavů.

Jsme tu pro Vás

Studio ♥ Eli

Zpět na výpis